- Trusa indepartare bujii incandescente 7-Buc, ZR-36GPPS7 - ZIMBER TOOLS
Descrierea produsului
Detalii
Material: stainless steel and S45C
5pcs outside holder jaw size:
2.7 x 1, 3.6 x 1, 5 x 2, 6 x 1
1pc inside holder jaw size: 5.5
Feature: design to pull out the broken head glow plug on the
engine.
Condition: New
Designed for extracting failed glow plugs
Universal use
Time saver
Contents:
A. External grip (7.7mm internal Ø) Includes size 4 (6.0 mm) contraction collet
B. External grip (6.8mm internal Ø) Includes size 3 (5.0 mm) contraction collet
C. Contraction collet: size 3 (5.0 mm)
D. Contraction collet: size 2 (3.6 mm)
E. Contraction collet: size 1 (2.7 mm)